Logowanie

W czasie kryzysu więcej ludzi robi zakupy w dyskontach

Spowolnienie gospodarcze, które jest odczuwane w większości kraju zmusza ludzi do robienia zakupów w dyskontach – w tym w największym sklepie na świecie.

 

Zarząd sklepu Walmart powiedział dziś, że ruch w ich sklepach znacznie wzrósł w ostatnim czasie. Dzieje się tak, ponieważ Walmart jest siecią, której cechą jest bycie najtańszym rozwiązaniem dla konsumentów. Sklep nadal doskonali swoją ofertę produktów spożywczych oraz stara się obniżać ceny kluczowych produktów, na tyl na ile jest to możliwe. 

„Jestem szczególnie zadowolony z naszych punktów sprzedaży w Kanadzie, szczególnie w regionach gdzie produkuje się ropę naftową” przyznał szef międzynarodowego oddziału tej amerykańskiej firmy, David Cheesewright. 

Odnotowano, że ruch w kanadyjskich lokalizacjach sklepów wzrósł o 2 procent, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a zyski wzrosły o 2,3 procent. Eksperci uważają, że część tego wzrostu spowodowana jest najprawdopodobniej wzrostem cen żywności. 

Ruch w dyskontach jest niezaprzeczalnie większy w ostatnim okresie czasu. Sytuacja gospodarcza w Kanadzie zmusza konsumentów do zakupu tańszych opcji. 

Badania wykonane w zeszłym miesiącu przez sklep Metro pokazały, że klienci w Albercie – gdzie warunki ekonomiczne zostały najbardziej dotknięte przez spadem cen ropy naftowej i innych surowców- głównie udają się na zakupy do dyskontów, gdzie ceny mogą być nawet o kilka procent niższe niż w najpopularniejszych sklepach w Kanadzie. 

„W obecnych czasach dużo trudniej jest przejść nam na zniżki” mówi szef, trzeciego, co do wielkości supermarketu w Kanadzie METRO – Eric Fleche. 

Metro Group widzi szybszy wzrost sprzedaży, kiedy pojawią się zniżki na jedzenie i produkty pierwszej potrzeby. 

Eksperci mówią, że ciąg niezbyt pewnych sygnałów w gospodarce oraz przedłużanie się kryzysu w sektorze energetycznym zachwiały zaufaniem konsumentów, a także skłoniły członków wielu gospodarstw domowych do zaciskania pasa. 

Pan Cheesewright powiedział, ze w ciągu ostatnich miesięcy wzrosła sprzedaż głównie żywności, ale też produktów dla zdrowia i urody. Ci, którzy robią zakupy w w dyskontach chcą przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze. 

„Obserwujemy też sprzedaż innych przedmiotów, takich jak na przykład mrożonych warzyw, ponieważ te świeże często są zbyt kosztowne” mówi prezes Metro Group. „Ludzie przez zaistniałą sytuację muszą zadowalać się substytutami”. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C