Logowanie

Francuscy milionerzy uciekają z kraju

Wyróżniony Francuscy milionerzy uciekają z kraju

Rosnące napięcie we Francji, szczególnie w Paryżu po serii ataków terrorystycznych w 2015 roku, do których przyznali się islamiści sprawiły, że powstał najnowszy raport, dotyczący trendów migracyjnych milionerów. Raport ostrzega także inne kraje europejskie takie jak Wielka Brytania, Belgia, Niemcy czy Szwecja gdzie zaczynają pojawiać się spięcia na tle religijnym. Wiadomo jednak, że milionerzy sugerują jednak, że krajem, w którym chcieliby pozostać jest Wielka Brytania. 

 

Raport został opracowany przez New World Wealth – agencję, która zawiera informacje na temat światowego sektora majątkowego. Raport został oparty na danych zebranych na podstawie statystyk programu wizowego dla inwestorów w danym kraju. Roczne wywiady z około 800 światowymi pośrednikami i jednostkami takimi jak eksperci do spraw migracji i przyznawania obywatelstwa, zarządcy majątkowi i pośredników w obrocie nieruchomościami; dane pochodzą także z rejestrów nieruchomości i statystyk sprzedaży nieruchomości w danym kraju. 

Według raportu z 2015 roku na szczycie listy krajów, z którego zaczęli emigrować milionerzy była właśnie Francja. Wiadomo, że straciła ona 10 tysięcy milionerów, co stanowi 3%. Wśród miast, które odnotowały największe straty najbogatszych ludzi był Paryż – tracąc około 6% populacji milionerów. Wiadomo także, że osoby te wyemigrowały do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Izraela. 

 „Duży odpływ milionerów Według Francji jest godny uwagi. Francja odnotowała wzrost napięć religijnych pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami, szczególnie w obszarach miejskich. Oczekujemy, że migracja najbogatszych przyśpieszy się w ciągu następnej dekady” ostrzega raport. 

Nie tylko Francja straciła milionerów. Chiny zajęły w tej dziedzinie drugie miejsce i kolejno Włochy, Indie, Grecja, Rosja, Hiszpania i Brazylia w kolejności malejącej. 

Wiadomo, że ulubionym miejscem migracji milionerów stała się Australia, która w 2015 roku odnotowała wzrost najbogatszych o osiem tysięcy. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie miasta w Australii jak Sydney, Melbourne i Perth. USA zajęło drugie miejsce z napływem siedmiu tysięcy ludzi. Następnie uplasowała się Kanada, Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Nowa Zelandia. Wśród pozostałych krajów zainteresowaniem cieszą się Tel Aviv, Dubaj, San Francisco, Vancouver i Seattle. 

Z badania The New Wealth World można się także dowiedzieć, że Wielka Brytania nie pozwoli milionerom na odpływ z kraju, nawet wtedy, kiedy będzie chciała wyjśc z Unii Europejskiej. Najprawdopodobniej zostaną ponownie wprowadzone dwuletnie wizy pracy dla obywateli Kanady, Australii, Nowej Zelandii i USA. Nawiążą się także nowe, silniejsze sojusze z tymi krajami oraz z Indiami, i Chinami, oraz z krajami nieco słabszymi – Unii Europejskiej, Turcji i Bliskiego Wschodu. 

Raport podkreśla także nowy trend, który powstał wśród bogatych ludzi urodzonych w Wielkiej Brytanii. Emigrują oni bowiem do innych anglojęzycznych krajów – głównie do Australii, USA, Kanady i Nowej Zelandii. „To może być trend, który będzie trwał przez długi czas. Bogaci ludzie obawiają się, co do życia na terenie Wielkiej Brytanii, szczególnie w Londynie. Uważają, że nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Australia wydaje się być ich ulubionym celem” czytamy w raporcie. W 2015 roku w Londynie odnotowano napływ trzech tysięcy nowych milionerów, tym samym tracąc 2500 najbogatszych, którzy przenieśli się do mniejszych miast w innych częściach Anglii lub do innych krajów anglojęzycznych. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C