Logowanie

Saskatchewan Experience Category - Existing Work Permit

Kategoria Existing Work Permit Kategoria Existing Work Permit

Podategoria Existing Work Permit dotyczy wykwalifikowanych pracowników, którzy pracowali w Saskatchewan przez co najmniej sześć miesięcy, na podstawie ważnego pozwolenia na pracę, wydanego przez CIC.

Dana osoba może kwalifikować się do programu nominacyjnego SINP pod tą podkategorią, jeżeli:

  • posiada ofertę pracy w pełnym wymiarze godzin, u pracodawcy działającego w Saskatchewan, w jednym z zawodów z grupy A, B lub 0(zero), z Krajowej Klasyfikacji Zawodowej NOC (Więcej na temat NOC w artykule: Klasyfikacja Zawodowa NOC);
  • oferta pracy może obejmować także pracę w wyznaczonym zawodzie rzemieślniczym;
  • posiada ważny list potwierdzający ofertę pracy przez SINP (SINP Job Approval Letter);
  • pracowała przez ponad sześć miesięcy dla pracodawcy, który oferował zatrudnienie na podstawie ważnego pozwolenia na pracę, wydanego przez CIC.

Istotne jest, że kryteria ustanawiane przez prowincje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadamiania o tym fakcie kandydatów, a ich aplikacje zostaną automatycznie przetwarzane według nowo przyjętych zasad. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że przez zmianę wspomnianych kryteriów, wniosek kandydata nie będzie posiadał wszystkich wymaganych dokumentów i informacji, organ przetwarzający wyśle informację z prośbą o uzupełnienie braków.

Liczby związane z aplikacjami i ich możliwą ilością do złożenia są aktualizowane na bieżąco. Po osiągnięciu maksimum zgłoszeń, strona zawierająca dane na wspomniany temat jest aktualizowana i generowana jest odpowiednia informacja, w której organ przetwarzający ogłasza koniec naboru.

Aktualna tabela z powyższymi danymi, w języku angielskim, znajduje się pod TYM linkiem.

Proces aplikacji:
KROK 1. Przeczytać instrukcję zawartą w Przewodniku Aplikanta, dotyczącą uzupełniania wniosku;
KROK 2. Uzyskanie wszystkich wymaganych dokumentów uzupełniających. Ich szczegółowy opis znajduje się w Przewodniku Aplikanta;
KROK 3. Wypełnienie formularzy federalnych i innych formularzy, odnoszących się do sytuacji;
KROK 4. Sprawdzenie i zorganizowanie wypełnionych formularzy oraz dokumentów uzupełniających, aby upewnić się, czy są poprawnie uzupełnione i skompletowane;
KROK 5. Aplikowanie do SINP (Apply Online). Uprzednio należy zeskanować wszelkie posiadane i wymagane dokumenty i przesłanie je w formacie .pdf w załącznikach do wniosku internetowego. Oryginały należy zachować;
KROK 6.  Sprawdzenie, czy wszystkie wymagane dokumenty poprawnie wgrały się do systemu internetowego składania wniosków. Kolejno należy zapisać wszelkie zmiany i zaakceptować wniosek, co jest równoznaczne z jego złożeniem.

Podręcznik Aplikanta:
Należy zapoznać się z treścią podręcznika i postępować zgodnie z zaleceniami w nim zawartymi. Informacje zamieszczone w podręczniku są szczegółowymi instrukcjami, które naświetlają wymogi i zasady udziału w programie SINP, w kategorii Saskatchewan Experience Category – Existing Work Permit.

Wszyscy kandydaci do tej kategorii muszą wypełnić, zeskanować i przesłać komplet formularzy federalnych oraz prowincjonalnych według wskazówek zawartych w podręczniku.

Jeżeli w aplikacji brakuje jakiś dokumentów, nie są przetłumaczone lub uzupełnione w niejasny sposób, zostanie ona odrzucona, a SINP wyśle wnioskodawcy informację, jakich dokonał błędów oraz poinstruuje jak aplikować ponownie.

Formularze prowincjonalne/ terytorialne:
- Podręcznik Aplikanta Saskatchewan Experience Category – Existing Work Permit;
- Wytyczne proceduralne;
- Oświadczenia tłumacza;
- SNIP 100 Lista kontrolna Saskatchewan Experience Existing Work Permit Checklist;
- Formularz deklaracji oraz postępowania etycznego;
- Wniosek o dokonanie ponownego przetworzenia i/lub przedłużenia.

Formularze federalne:
- Generalny formularz zgłoszeniowy;
- Dodatkowe deklaracje;
- Formularz A – Podstawowe informacje/ deklaracje;
- Formularz 4 – Klasa Ekonomiczna;
- Dodatkowe informacje o rodzinie;
- Wykorzystanie przedstawiciela;
- Instrukcja działania przedstawicielstwa;
- Pozwolenie na udostępnienie danych na temat wnioskodawcy wskazanej osobie;
- Deklaracja o związku partnerskim;
- Informacje uzupełniające na temat podróży.

Co należy wiedzieć o korzystaniu z przedstawiciela imigracyjnego?
Kandydat ma obowiązku wskazywania i korzystania z pomocy przedstawiciela, aby mieć prawo ubiegania się o nominację. Jednak jeżeli chce skorzystać z usług osoby trzeciej (konsultanta/ przedstawiciela imigracyjnego), będzie musiał postępować według zasad przewidzianych dla tego typu sytuacji oraz uzupełnić stosowny wniosek o przydzielenie takiego reprezentanta. Istotne jest, aby działanie reprezentanta było zaakceptowane przez rząd Saskatchewan. Więcej informacji w artykule: Usługa Przedstawiciela Imigracyjnego w Saskatchewan.

Ostatnio zmienianyczwartek, 19 luty 2015 09:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C