Logowanie

Średni czas przetwarzania wniosków SINP

Czasu Preceduralne Czasu Preceduralne

Informacje dotyczące czasów przetwarzania nadsyłanych przez kandydatów aplikacji często ulegają zmianom, dlatego dane ich dotyczące, są na bieżąco aktualizowane co kwartał.

Średni czas przetwarzania wniosków przez SINP pokazuje jak szacunkowo długo trwa rozpatrzenie aplikacji, po otrzymaniu przez SINP kompletu wymaganych dokumentów. Podane w tabelach czasy sprawdzają się w 80% przypadków.

Kategoria SINP Średni czas przetwarzania wniosku przed SINP (w miesiącach) za okres od 1 czerwca do 30 września 2014.
International Skilled Workers 9.9
Saskatchewan Experience  
Existing Work Permit 1.5
Health Professions 2.4
International Students 3.5
Truck Drivers 1.4
Hospitality Workers 1.3
Enterpreneur and Farm*  
Enterpreneur 11.8
Farmer 6.8

Metodologia procesu przetwarzania:
Czas przetwarzania obliczany jest dla aplikacji, które posiadają zamknięty status (zaakceptowany, zwrócony, odrzucony lub niekwalifikowalny) i obejmuje całkowitą ilość dni od daty otrzymania wniosku do jego finalizacji.

* Czasy przetwarzania dotyczące Przedsiębiorców oraz osób związanych z rolnictwem (Enterpreneur and Farm) są liczone od momentu, w którym aplikacje zostały oficjalnie zaakceptowane i przyjęte przez SINP (do czego dochodzi po potwierdzeniu uiszczenia opłaty procesualnej) do momentu ustalenia ich statusu jako zakończony (zaakceptowany, niekwalifikowalny lub odrzucony). W tej kategorii czas przetwarzania nie jest liczony od rzeczywistego otrzymania wniosku.

Często zadawane pytania:

  • Dlaczego występują różnice między czasem przetwarzania wniosków z poszczególnych kategorii i podkategorii?

Czasy przetwarzania aplikacji różnią się między sobą ze względu na priorytetowe traktowanie wykwalifikowanych pracowników oraz czasu wymaganego do zweryfikowania ich dokumentacji oraz informacji. Czas przeznaczony na sprawdzenie dokumentów może się różnić także ze względu na konieczność zaangażowania organizacji lub osób trzecich, które w niektórych przypadkach muszą również przeanalizować nadesłane aplikacje. Inne czynniki wpływające na różny czas przetwarzania wniosków to liczba nadesłanych dokumentów – ich ilość jest ograniczona przez odgórnie przydzielone przez rząd federalny i prowincjonalny ramy.

Aplikanci o wysokich kwalifikacjach (zaliczani do kategorii A, B lub 0 (zero) w Klasyfikacji Zawodowej NOC), posiadający oferty stałej pracy są traktowani jako jednostki priorytetowe. Polityka ta wspiera rynek pracy i pozwala na długookresowy wzrost gospodarczy w Saskatchewan.

  • Co się dzieje po wysłaniu aplikacji?

Gdy SINP otrzyma wniosek kandydata, wystosuje on list, wysyłany do aplikanta drogą elektroniczną lub tradycyjną pocztą. W liście tym zawarte są wszystkie informacje dotyczące sprawy. Więcej informacji znajduje się w Przewodniku Proceduralnym.

  • Jak można sprawdzić, czy dany wniosek został dostarczony SINP?

Gdy SINP otrzyma wniosek kandydata, wystosuje on list, wysyłany do aplikanta drogą elektroniczną lub tradycyjną pocztą. W zależności od ilości wniosków nadesłanych do SINP w danym miesiącu, wspomniany list jest wysyłany szacunkowo w ciągu jednego do dwóch tygodni po rzeczywistym otrzymaniu aplikacji.

Jeśli kandydat nie otrzymał listu przez dłuższy okres czasu, może skontaktować się z urzędnikami SINP za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (306-798-7467). Podczas składania zapytania, należy podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia oraz datę złożenia aplikacji.

  • Jak mogę sprawdzić status mojego wniosku?

Jeśli przetwarzanie aplikacji zajmuje więcej niż jest to pokazane w tabeli powyżej, można się skontaktować z urzędnikami SINP w celu ustalenia aktualnego statusu swojej aplikacji. Aby to zrobić, należy wysłać wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

  • Jeśli wniosek zostanie złożony dzisiaj, czy średnie czasy przetwarzania aplikacji pokażą, kiedy mniej więcej dojdzie do jego finalizacji?

Nie. Średnie czasy przetwarzania aplikacji pokazują jedynie szacunkowy czas trwania weryfikacji poszczególnych wniosków. Ponadto, sprawdzają się one jedynie dla 80% nadesłanych dokumentów. Bazując na nich, nie można przewidzieć czasu przetwarzania konkretnych wniosków.

Ostatnio zmienianypiątek, 27 luty 2015 08:34

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C