Logowanie

Ubieganie się o udział w Programie IEC 2016

Ubieganie się o udział w Programie IEC 2016 Ubieganie się o udział w Programie IEC 2016 Ubieganie się o udział w Programie IEC 2016

Kandydaci do Programu IEC 2016 będą proszeni o wykonanie szeregu obowiązkowych czynności. Oto ich spis.

- Uzupełnienie formularza Come To Canada, dzięki któremu sprawdzone zostanie, czy aplikant kwalifikuje się, a następnie wydany i przypisany kandydatowi zostanie osobisty kod referencyjny.

- Wyżej wspomniany kod będzie potrzebny przy zakładaniu profilu MyCIC.

- Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie swojego konta IEC, według wskazówek na monitorze.

- Po utworzeniu konta, należy go dodać do wybranego typu kategorii (Working Holiday, Młodzi Profesjonaliści lub/i Międzynarodowy staż kooperacyjny) – w zależności od kraju pochodzenia, niektóre z tych typów mogą być niedostępne.

- Jeżeli kandydat otrzyma ITA poprzez konto MyCiC, będzie miał 10 dni na zaakceptowanie lub na odrzucenie zaproszenia. W przypadku, gdy aplikant zdecyduje się zaakceptować ITA, naliczane będzie 20 dni od momentu akceptacji, w ciągu których kandydat będzie musiał w pełni uzupełnić formularz zgłoszeniowy, uiścić opłatę i wysłać (potwierdzić kompletność wniosku) dokument do CiC.

UWAGA! Istotne jest aby mieć ważną karę kredytową oraz możliwość eksportowania plików graficznych (skanów) z komputera do swojego profilu podczas procesu aplikowania.

Proces aplikacji online
Przed procesem aplikowania online, należy upewnić się, czy mamy możliwość wjazdu do Kanady. W celu przeprowadzenia tej weryfikacji, należy wejść na stronę.

Aktualnie poprzez stronę internetową, można aplikować o następujące dokumenty:
- wizę dla gości;
- pozwolenie na działanie naukowe/ naukę;
- pozwolenie na pracę;
- wnioski związane z Interim Federal Health Program;
- wizę stałego pobytu.

Osoby startujące do kategorii Młodzi Profesjonaliści oraz Międzynarodowy Staż Kooperacyjny muszą pamiętać, że przed upływem 20 dni, ich pracodawcy muszą uiścić opłatę 230$, czyli Employer Compliance Fee, za pośrednictwem portalu dla pracodawców Employer Portal. Aplikant musi także uzyskać od pracodawcy numer zatrudnienia, który zostanie im udzielony po opłaceniu wspomnianej wcześniej kwoty. Numer ten będzie niezbędny do aplikowania o pozwolenie na pracę w Kanadzie.

Kolejne kroki w procesie aplikacji

- należy dodać wszystkie wymagane dokumenty (certyfikaty z policji, badania lekarskie i.in.) do profilu, w miejscu, w którym kandydat będzie o to proszony (jeżeli osoba nie posiada tych dokumentów, jest możliwość eksportowania pliku stanowiącego dowód, że aplikant starał się o badania oraz, że prośba o certyfikat policyjny została wysłana).

- opłata uczestnictwa: 150 C$

(Working Holiday – w tym miejscu należy uiścić opłatę posiadacza otwartego pozwolenia na pracę: 100 C$).

- po przejściu tych kroków, CIC rozpoczyna ocenę złożonego wniosku oraz dokumentów pomocniczych i rozpatruje możliwość wydania tymczasowego pozwolenia na pracę. W trakcie tej procedury, CIC może wydać prośby o dodatkowe dokumenty.

UWAGA! W tym momencie kandydat ma ostatnią szansę na wycofanie się z programu IEC oraz uzyskanie refundacji.

- Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, na koncie aplikanta pojawi się LOI – List ze słowem wstępu dla kandydatów. Oficjalna nazwa dokumentu to „Port of Entry” (POE).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C