Logowanie

Pobyt w Kanadzie po wygaśnięciu wizy IEC

Pobyt w Kanadzie po wygaśnięciu wizy IEC Pobyt w Kanadzie po wygaśnięciu wizy IEC Pobyt w Kanadzie po wygaśnięciu wizy IEC

Możliwości oferowane przez program IEC pozwalają uczestnikom na przedłużenie swojego pobytu na terenie Kanady, a nawet umożliwiają staranie się o uzyskanie wizy na stały pobyt. Nie jest to równoznaczne z przedłużeniem samej wizy IEC.

Możliwość przedłużenia wizy otrzymanej dzięki uczestnictwu w Programie IEC z zasady nie jest możliwa. Jednak każdy kraj biorący udział w inicjatywie, posiada swoją unikalną umowę z Kanadą. W związku z tym, niektóre państwa dopuszczają uczestników IEC do ponownego udziału w nim. Aby skorzystać z takiej możliwości i uzyskać wizę, należy przejść proces aplikacyjny po raz kolejny.

Jedną z możliwości przedłużenia swojego pobytu w Kanadzie jest Program CEC – Canadian Experience Class, który należy do grupy programów migracyjnych, stanowiących okazję dla wszystkich osób, posiadających doświadczenie zawodowe w Kanadzie i mają aspiracje do przeprowadzenia się na teren tego kraju permanentnie. Uczestnicy IEC mogą z sukcesem starać się także o dostanie się, poprzez Express Entry, do klasy Federal Skilled Workers lub Federal Skilled Trades.

Wszystkie wspomniane wyżej opcje są przetwarzane przez system kanadyjskiej selekcji migracyjnej Express Entry. Uczestnicy IEC, którzy kwalifikują się do wejścia we wspomniany obszar EE, mają możliwości rozszerzenia swoich uprawnień w Kanadzie. Więcej na temat Programu Express Entry znajduje się TUTAJ.

Uczestnicy IEC mogą również budować relacje z kanadyjskimi pracodawcami oraz ze społecznościami oraz urzędami prowincji krajowych. Może to w znaczącym stopniu pomóc w poszukiwaniu odpowiedniej oferty pracy lub w uzyskaniu wzmocnionego stanowiska nominacyjnego danego obszaru.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C