Logowanie

Program finansowany przez rząd Ontario oferuje całodobowe wsparcie zdrowia psychicznego

Nowy program umożliwia dostęp do wsparcia z zakresu zdrowia psychicznego 24 godziny na dobę, przez cały rok. Użytkownicy mogą z niego korzystać za pośrednictwem Ontario Telemedicine Network (OLN).

Statystyki pokazują, że około 4000 Kanadyjczyków popełnia samobójstwo każdego roku, czyli średnio 11 osób dziennie.
Osoby potrzebujące wymagające terapii, zniechęcone długim czasem oczekiwania na porady, rezygnują z próby podjęcia leczenia. W odpowiedzi na to powstała Big White Wall (BWW)- internetowa platforma wsparcia dla rówieśników. Z projektu finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Długoterminowej może skorzystać każdy w Ontario. Lokalizacja nie ma znaczenia, dopóki istnieje połączenie z internetem, logowanie do BWW jest dostępne dla każdego.

Użytkownicy nie obawiać się negatywnych konsekwencji z przedstawienia swojego problemu. Wszystkie profile oraz interakcje są anonimowe, a skorzystać z platformy można za darmo, bez specjalnego skierowania.

Addictions and Mental Health Ontario twierdzi, że ludzie muszę czekać około 6 miesięcy by uzyskać pomoc.

"Dzięki Big White Wall mogę badać, mogę czytać, mogę być kreatywny, mogę dotrzeć i porozmawiać" - powiedział John Dickson, użytkownik platformy

BWW poinformowało, że 67 procent użytkowników uznało, że dobre samopoczucie zawdzięczają programowi. 48 procent stwierdziło, że Big White Wall był pierwszym krokiem do uzyskania wsparcia, poza profesjonalną interwencją.

Jednak, jak często się zdarza przy użyciu rozwiązań cyfrowych, mogą pojawić się zagrożenia dla bezpieczeństwa oraz prywatności. BWW zaleca, by użytkownicy nie wymieniali się danymi osobowymi. W obawie o potencjalne ryzyko niewłaściwych treści, istnieje przycisk “zgłoś”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C