Logowanie

Planujesz podróżować lub wyjechać do Kanady, starasz się o kanadyjskie obywatelstwo? Koniecznie przeczytaj te rady.

Decydując się na podróż do Kanady, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest wysłanie aplikacji, na której podstawie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu wizy. Poniższe rady pozwolą Ci uniknąć typowych błędów podczas uzupełniania wniosku oraz tym samym przyspieszyć podróż.

 

1. Wysyłaj kompletną aplikację.
To może wydawać się oczywiste, jednak bardzo często wnioskodawcy nie wypełniają w całości swoich formularzy,  wysyłają aplikacje, w których brakuje niezbędnych dokumentów bądź zapominają się na nich podpisać. We wszystkich przypadkach podania zostają zwrócone do ich przetworzenia, co skutkuje utratą cennego dla wnioskodawcy czasu. Wszystkie aplikacje są dostępne online, najlepszym sposobem jest wypełnienie ich na komputerze, ponieważ większość formularzy zawiera opcje sprawdzenia czy zostały wypełnione wszystkie sekcje.

2. Nie zostawiaj pustych rubryk.

Należy odpowiedzieć na wszystkie pytania w formularzu, jeśli znajdziemy pytania, które nas nie dotyczą, wpisujemy N/A, co oznacza “nie dotyczy”.

3. Jasno określ swoje odpowiedzi

Ważne jest, by jasno określić swoje odpowiedzi- aby uniknąć nieporozumień podczas przetwarzania. Jeśli personel CIC (Citizenship and Immigration Canada ) nie zrozumie lub nie będzie w stanie odczytać odpowiedzi, wniosek zostanie zwrócony. Wówczas kandydat będzie musiał ponownie uzupełnić aplikację i przesłać do przetworzenia.

4. Udzielaj pełnych odpowiedzi

Staraj się unikać nieistotnych, niejasnych odpowiedzi. Jeśli np. pytanie dotyczy adresu zamieszkania w Kanadzie, nie pisz po prostu Kanada. Podaj możliwie pełny adres, co najmniej nazwę miasta lub prowincję.  

5.Dobierz odpowiednie zdjęcie

Istnieją szczegółowe wymagania dotyczące zdjęć, które muszą być ściśle przestrzegane (znajdziesz je w każdym zestawie aplikacji). Wnioskodawcy często wysyłają zdjęcia,

które są za jasne, zbyt ciemne, cieniowane czy uszkodzone. Wtedy cała aplikacja jest odsyłana do poprawy.

6.Dokonaj odpowiednich opłat.
Należy dokonać opłat wizowych oraz opłaty za pobranie danych biometrycznych, o ile wymagane, według cennika opłat za usługi zamieszczonego na stronie internetowej Punktu Obsługi Wniosków Wizowych CVAC. Jeśli wniosek wpłynie bez poprawnie dokonanej opłaty wizowej, wniosek zostanie zwrócony
7.Przygotuj wszystkie załączniki
Gdy będziesz gotowy do złożenia wniosku, pamiętaj o uzupełnieniu wszystkich dokumentów uzupełniających, czyli zdjęć, pokwitowań z opłat, formularze uzupełniające, paszporty, akty urodzenia, informacje medyczne, sprawozdania finansowe, oceny testów językowych lub formularze sponsorów itp.  Wysyłając pocztą, zawsze wysyłaj oryginały, chyba że przewodnik po aplikacjach lub lista kontrolna dokumentów uzna, że ​​kserokopie są akceptowane."Osoby, które nie są w stanie dostarczyć wszystkich wymaganych dokumentów, wyszczególnionych na oficjalnej liście kontrolnej IRCC, zobowiązane są podpisać Oświadczenie Odstąpienia i dołączyć go do formularza aplikacyjnego. Niedołączenie wypełnionego i podpisanego dokumentu może spowodować dodatkowe opóźnienia w rozpatrzeniu decyzji lub odrzucenie wniosku o wizę.

Jeśli skończyłeś wypełnianie wniosku, wykonaj ostatnią recenzję listy kontrolnej dokumentu w zestawie aplikacji. Upewnij się, że zawierasz wszystkie informacje i materiały, które są wymagane.

 

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 październik 2018 00:57

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C