Logowanie

Ile można miesięcznie odłożyć w Kanadzie?

Polskie kiełbaski na Polskim Festiwalu w Toronto EmigracjaDoKanady.INFO Polskie kiełbaski na Polskim Festiwalu w Toronto

Jakie są zarobki w Toronto i ile można miesięcznie odłożyć?

To zależy od Twojego stylu życia, który sobie zaplanujesz i ustawisz po przyjeździe.

Toronto i okolica
$12/godzina pracy na start: proste prace manualne - najniższe zarobki, jeśli jest się pomocnikiem pomocnika i nie potrafi się nic konkretnego robić, do przyuczenia przez pracodawcę.
$15/16 do ręki za godzinę na start: jeśli cokolwiek potrafi się robić lub pokaże się w pracy, że się dobrze pracuje, stawka również dla pomocników, także do przyuczenia. Po tygodniu lub kilku tygodniach pracodawca przeważnie podnosi stawkę.
$16/20 do ręki za godzinę: jeśli ma się zawód w ręce i potrafi się "coś" robić to zarobki są na start w tym przedziale.

Wypłata: gotówka do ręki lub w kopercie co tydzień, płatne z tygodniowym posunięciem, tzn. za pierwszy tydzień otrzymujesz należność z końcem drugiego tygodnia, za drugi tydzień pracy z końcem trzeciego tygodnia, itd. Jeśli powiesz pracodawcy przed odejściem, że rezygnujesz - otrzymasz wypłatę za ostatni tydzień normalnie, po tygodniu. Jeśli porzucisz pracę z dnia na dzień - nie otrzymasz wypłaty.
Szanuj więc pracodawcę swego.

Średnio pracuje się 40 godzin, lecz z szefem często można się dogadać i można pracować w nadgodzinach i/lub przyjść do pracy w sobotę i/lub niedzielę. Zależy od firmy.

Kalkulacja przy najniższym zarobku - gotówka do ręki:
$12 x 40 godzin = $480 tygodniowo, gotówka do ręki, czyli $1,920 za miesiąc. Nie potrafiąc właściwie nic robić i "od strzała" przylatując do Toronto.

Przeciętny zarobek na początek w Toronto, na podstawie wiadomości od Polaków, którzy przyjeżdżają: $20 x 45 godzin = $900 tygodniowo, gotówka do ręki, czyli $3,600 na miesiąc.
Tyle zarabiają osoby, które są w Toronto 1 miesiąc i więcej i rozeznały się na rynku pracy, oraz dowiedziały jak rozmawiać z szefem.

Minimalne miesięczne koszty utrzymania w Toronto - centrum lub zachodnie centrum, polska dzielnica, okolica Roncesvalles Ave. - wynajem pokoju lub małej kawalerki w domku od $550
- wyżywienie $200
- transport $150
- komórka z internetem $60
Razem: $960

Ile można miesięcznie odłożyć?
W pracach tylko w języku polskim, bez konieczności znajomości języka angielskiego, w kanadyjskich firmach o polonijnym rodowodzie: Pracując w najprostszych pracach, nie wymagających jakichkolwiek kwalifikacji, przy minimalnej stawce i mając minimalne koszty możesz odłożyć $1,000 miesięcznie.
Pracując mając rozeznanie w tym co się robi, przy minimalnych kosztach utrzymania możesz odłożyć $2,600.
Średnio, z tego co słyszymy i obserwujemy, tygodniówka pracy (np. z pracującą sobotą) pozwala utrzymać się przez miesiąc.

Mając doświadczenie i głowę na karku, oraz znając angielski: "sky is the limit"!
Ze słyszenia i obserwacji również wiemy, iż mając fach w ręku i znając angielski w Toronto miesięczne zarobki wahają się $10,000-14,000. Najczęściej tyle zarabiają Polacy w branży budowlanej.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą redakcją! Email: redakcja (at) emigracjadokanady.info

Ostatnio zmienianyczwartek, 08 listopad 2018 02:34
Więcej w tej kategorii: « Toronto - koszty utrzymania

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C