Logowanie

Tysiące kanadyjskich studentów decyduje się na rolę „sugar baby”

Tysiące kanadyjskich studentów decyduje się na rolę „sugar baby” Tysiące kanadyjskich studentów decyduje się na rolę „sugar baby” Tysiące kanadyjskich studentów decyduje się na rolę „sugar baby”

W marcu ubiegłego roku, 20- letnia studentka historii sztuki, o imieniu Hannah, dołączyła do grupy SeekingArrangement.com (SA) i stała się „sugar baby”, czyli dobrze opłacaną towarzyszką starszych mężczyzn, nazywanych „sugar daddies” (sponsorzy).

Przyjaciółka Hanny intensywnie przekonywała ją i namawiała do zarejestrowania się na wspomnianej stronie. Głównym argumentem były zadowalające zarobki, które pomogłyby rozwiązać problemy finansowe dziewczyny. Od momentu zapisania się na SeekingArrangement.com, Hanna zarobiła 10 tysięcy dolarów dochodu, podlegającego opodatkowaniu.

Zapytana dlaczego wybrała taki sposób na zarobek, odpowiedziała, że jest to najbardziej dochodowe zajęcie, z jakim się spotkała. „To bardzo wzbogacające doświadczenie. Nie tylko pod względem materialnym, ale także wewnętrznym. Spędzając dużo czasu z osobami starszymi, mogę otrzymać wiele wartościowych rad życiowych i mądrości, które wynikają z własnych przeżyć”.

Oprócz wiedzy, Hannah otrzymała od swoich trzech „tatusiów”, z którymi się połączyła przez portal w 2015 roku, dodatki na pokrycie kosztów nauki (podręczniki i inne materiały) oraz kosztów utrzymania. Dziewczyna postanowiła, że nie zrezygnuje z tego stylu życia póki nie skończy studiów.

Hannah nie jest oczywiście sama. SA twierdzi, że zgodnie z danymi z dnia 31 grudnia 2015 roku, w serwisie było zarejestrowanych ponad 156 tysięcy osób w wieku studenckim, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej. Wynik ten wzrósł o 11% w stosunku do roku poprzedniego.
Witryna jest przyjazna środowisku LGBT i ma około 10% użytkowników wchodzących w skład tej grupy. Średni wiek „sugar baby” wynosi 26 lat, a dla „sugar daddy” jest to 45 lat.

Niedługo po Walentynkach, strona opublikowała coroczny ranking szkół policealnych o największej liczbie posiadanych „sugar babies”. Na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet w Toronto (133 nowych rejestracji w 2015 i w sumie 594 uczestników). Kolejno znalazł się Uniwersytet Guelph (122 nowe rejestracje i 479 uczestników). Na ostatnim miejscu znalazł się Uniwersytet Waterloo (22 nowe rejestracje i 152 uczestników). Alma Mater Hanny – York, znajduje się na szóstej pozycji (90 nowych rejestracji i 465 uczestników).

Hannah, zajęta studiowaniem i nauką, zdecydowała, że może zapewnić towarzystwo jednej osobie w danym czasie i zgadza się na spotkania od pięciu do sześciu razy w miesiącu. Ostatnio jej towarzyszem być 46- letni mieszkaniec Ottawy, którego dziewczyna opisała jako hippie. „Spotkania mają różny przebieg. W tym przypadku często po prostu idziemy do Montany na burgery. Jestem wegetarianką a tam mają najlepsze opcje wegetariańskie. Zawsze chodzimy do kina i jemy dużo pizzy”.

Brook Urick, rzecznik prasowy SA wyjaśnia, że osoby rejestrujące się w serwisie jako „sugar babies”, ustanawiają własne preferencje w swoim profilu, w dziale „oczekiwania”, w tym także kwoty, jakie chcą otrzymywać za swoje usługi. Wszystkie te informacje są wskaźnikiem tego, z jaką osobą mamy do czynienia. Ponadto, nie każdy musi ustalić kwotę pieniędzy, jest dużo osób, które wolą być spłacane na przykład w markowych ubraniach lub płatnościach samochodowych. W takim profilu warto zaznaczyć, jaki typ związku nas interesuje, aby wykluczyć sytuację, w której możemy napotkać na osobę nastawioną na coś więcej niż przyjacielskie spotkania.

Głównym celem każdej osoby z grupy „sugar babies” jest zapewnienie dobrego towarzystwa, bycie aktywnym partnerem oraz zmniejszenie poczucia samotności.

Po stronie „sugar daddy”
Hannah nie jest typem dla każdego „tatusia” w SA. Mackson McDowall, 60- letni emerytowany prawnik, dołączył do portalu pięć lat temu. W tym czasie opłacał towarzystwo ponad 70 kobiet. Dziesięć z nich stanowiło poważniejsze relacje między innymi przez fakt, że miały zmysłowy charakter, przez co znajomość trwała ponad rok. McDowall wyjaśnia dlaczego osoby podobne do niego decydują się na zapisanie się w SA: „Cóż, nigdy nie byłem żonaty i nie jestem też gejem. Nie ma w tym nic dziwnego, ale zasadniczo bardzo lubię towarzystwo kobiet. A jeżeli w tym wszystkim pojawia się zmysłowość, to tym bardziej nie mam nic przeciwko. W zasadzie, zawsze mam na nią nadzieję, ale wiadomo jak jest w życiu. Nie zawsze ma się to, czego się chce”.

Około trzy miesiące temu, podczas podróży biznesowej do Nowego Jorku, McDowall umówił się z parą lesbijek. Obydwie były w wieku 23 lat, jedna z nich studiowała geografię, druga socjologię. Pierwsze spotkanie odbyło się w restauracji Denny. „To było jedyne otwarte miejsce i nie należało do tych romantycznych” – powiedział emeryt. „Spotkaliśmy się jeszcze kilka razy i dałem dziewczynom 1500 $ na szkołę. Nasza relacja nie przetrwała, bo nie było tak zwanej chemii. Tak jak już mówiłem, nie zawsze jest tak, jak by się oczekiwało”.

McDowall przyznaje, że nie ma problemu ze starszymi kobietami. Po prostu lubi poznawać je w różnych grupach wiekowych. O tym co dzieje się dalej decyduje nie wiek, ale osobowość i ciepło w sercu.

Dzisiaj emeryt czatuje z kilkoma kobietami. Jedna z nich to trzydziesto- kilku letnia pani z Jamajki, próbująca uruchomić małą firmę, którą opłacić mogłaby właśnie dzięki SA. „Spodobała mi się jej idea i pomysł biznesowy. Zna się na kosmetyce i dzięki lokalizacji, pragnie rozwijać możliwości tej branży z użyciem produktów naturalnych”.

Zapytany w rozmowie o ogólną kwotę jaką do tej pory zapłacił za „sugar babies”, odpowiedział, że nie chce o tym myśleć, i że nie jest to tak ba prawdę bardzo istotne, skoro sprawia mu radość. „Bycie częścią SA jest bardzo wzbogacające, zarówno dla nas – „sugar daddies”, ale również dla naszych towarzyszek i towarzyszy. Bardzo ważne jest, że portal ten nie jest stroną za pośrednictwem której można znaleźć sobie panią na jedną lub więcej nocy. To nie ma nic wspólnego z oferowaniem usług seksualnych”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C