Logowanie

Rząd Ontario zezwoli na palenie marihuany, we wszystkich miejscach gdzie dozwolone jest palenie tytoniu.

marijuana-legalna-ontario marijuana-legalna-ontario

Mieszkańcy Ontario będą mogli palić marihuanę wszędzie tam, gdzie dozwolone jest palenie tytoniu – informuje konserwatywny rząd, rozluźniając zasady ustanowione przez poprzedni reżim liberalny.

Szczegóły zostały ogłoszone przez Caroline Mulroney, prokuratora generalnego Ontario, oraz ministra finansów Vica Fedeli, dzień przed złożeniem nowej regulacji.

Zgodnie z poprzednimi przepisami, osoby powyżej 19tego roku życia, mogłyby palić marihuanę tylko w Ontario, na terenach prywatnych. Proponowane przepisy łagodzą poprzednie, w związku z czym zezwolone zostanie palenie marihuany w tych samych miejscach co papierosy.

Zabronione będzie palenie w pojazdach, łodziach i w garażu. Łamanie reguł będzie grozić karze od 1000 do 5000 USD.

W zeszłym miesiącu rząd ogłosił, że po legalizacji sprzedaż będzie odbywać się przez Internet, a prywatne sklepy będą funkcjonować już w kwietniu przyszłego roku.

W środę prowincja ogłosiła, że regulacją rynku zajmie się Alcohol and Gaming Comission of Ontario. Będzie zajmować się egzekwowaniem przepisów prowincjonalnych dotyczących sprzedaży konopi indyjskich, cofaniem licencji sprzedaży, oraz nadawania ich.

Każdy kto zechce otworzyć sklep będzie musiał złożyć wniosek o licencję operatora detalicznego i autoryzację sklepu.

,,Chcemy mieć pewność, że konsumenci są chronieni, ale chcemy także otworzyć rynek’’- przekazuje Fedeli.

,,Jest to okazja dla małych firm do zaangażowania się , a chcemy zaangażować jak najwięcej uczestników’’. Jednak rząd przekazuje, że naruszenie przepisów prowincjonalnych dotyczących sprzedaży konopi indyjskich uniemożliwiłoby uzyskanie licencji w przyszłości.

,,Wszelka zorganizowana przestępczość, oraz nielegalna sprzedaż po 17 października uniemożliwi Ci uzyskanie licencji w Ontario’’.

Agencja rządowa Ontario Cannabis Retail Corp zajmie się sprzedażą onlinei hurtową dla prywatnych sklepów detalicznych.

Gminy Ontario, chcą ce zrezygnować z prowadzenia sklepów z konopią, będą musiały zrobić to do 22 stycznia 2019 roku. Zgodnie z nowym ustawodawstwem prowincja miałaby również możliwość ustanawiać odległości między sklepami, a szkołami.

Lider Green Party, Mike Schreiner ostrzegł rząd, by skupił się na mniejszych firmach, a nie dużych korporacjach na rynku konopi. ,,Będę bronił małych przedsiębiorstw, twórców miejsc pracy, należących do Ontario. Przypilnuję tego by miejscowi byli zaangażowani w rynek konopi’’.

Robert Schwartz, profesor University of Toronto, specjalizujący się w dystrybucji konopi indyjskich, oraz specjalista od zdrowia publicznego powiedział : ,, To będzie wyzwanie dla ludzi mieszkających w wielu jednostkach mieszkalnych. W tych domach mieszka wielu ludzi narzekających na bierne palenie konopi, zatem istnieją pewne wspólnoty, które nie palą, co jest dobre’’

Schwartz, który jest także dyrektorem wykonawczym Ontario Tobacco Research Unit, powiedział, że rząd powinien wyraźnie podkreślić, że palenie marihuany nie jest zdrowe.

,,To bardzo ważne by komunikować ludziom, że nie powinni palić, powinni używać tego w inny sposób. Najlepiej gdyby każdy rozróżniał palenie of vapingu. Nie to, że vaping jest łagodny, ale niewątpliwie jest zdrowszy niż palenie’’.

Ostatnio zmienianyśroda, 03 październik 2018 18:09

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C