Logowanie

Kanadyjska komnata tajemnic

W pobliżu York University w Toronto odkryto tunel, nazywany komnatą tajemnic.

 

Policja jest zaskoczona nowym odkryciem i snuje wiele spekulacji na ten temat. Wszyscy zastanawiają się czy to schron, dowcip czy może przechowalnia złodziei. Funkcjonariusze są jednak pewni: jest to nielegalne i nie sądzą, aby bunkier przeznaczony był do jakichkolwiek celów przestępczych. 

„Nie ma sensu sugerować, że bunkier został stworzony dla celów przestępczych” powiedział dziś zastępca szefa Mark Saunders. Aby rozwikłać zagadkę kanadyjskiej komnaty tajemnic policja prosi o pomoc obywateli, którzy mogą wiedzieć cokolwiek na temat tego znaleziska. 

Oto wiadomości na temat schronu, które są potwierdzone na pewno. 

Policja w Toronto mówi, że bunkier znajduje w mocno zalesionej okolicy, 25,6 metra od linii ogrodzenia Rexall Centre- stadionu tenisowego na zachodnim skraju campusu York University. Główne wejście do schronu zostało ukryte pod warstwą metalu. 

Rexall Centre w tym roku w lecie gospodarzem imprez tenisowych Pan American Games. Rexall co roku organizuje także Rogers Cup, profesjonalny turniej tenisowy, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród tenisistów. 

Policja opisując bunkier mówi, że znajduje się 3 metry pod ziemią. Wydaje się, ze tunel został wykopany bez pomocy żadnych maszyn budowlanych. Tunel ma około 1,9 metra wysokości, niecały metr wysokości i 10 metrów długości. Dodatkowo cała konstrukcja jest wzmocniona drewnem i sklejką. 

„Bunkier zbudowany jest profesjonalnie” powiedział Saunders. „Osoby odpowiedzialne za jego budowę wyraźnie miały jakieś doświadczenie w tej dziedzinie”. 

Budowniczowie tunelu w środku założyli profesjonalną instalację w skład której wchodzą takie urządzenia jak mierniki wilgoci, sprężarki powietrza, generator i pompa, która miałaby pozbywać się nagromadzonej wody. Wewnątrz znaleziono także piankę, która redukowała wszelkie hałasy. Oprócz sprzętów budowlanych policja odnalazła różaniec z kwiatem maku, który wisiał przybity do ściany. 

Istnieje wiele nazw na to, co policja odnalazła w pobliżu York University. Niektórzy nazywają to miejsce bunkrem, inni tunelem albo komnatą tajemnic. Policja w Toronto nazywa to znalezisko komorą lub podziemną strukturą. 

Profesor nauk politycznych Christian Leuprecht z Queen’s University nazwał to odkrycie „z natury niepokojącym” nawet, jeżeli policja nie podejrzewa, że bunkier mógł służyć terrorystom. 

„Lokalizacja może też okazać się czysto przypadkowa” powiedział dla CTV News Channel profesor Leuprecht. Dodał również, że tunel przypomina te, używane przez przemytników w pobliżu granicy amerykańsko- meksykańskiej. 

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Ron Wretham powiedział, że nie wierzy w to, że tunel mógł zostać zrobiony z myślą o terroryzmie. „Nie jestem co do tego przekonany” powiedział Wretham w wywiadzie dla CTV News Channel. Wysunął on także teorię, że być może tunel wykonali studenci inżynierii. „Jedno jest pewne- ten, kto wybudował ten tunel miał duże doświadczenie w inżynierii i budownictwie”. 

Na jednym z portali społecznościowych rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat odkrytej właśnie kanadyjskiej komnaty tajemnic, gdy tylko podano informacje o znalezisku. Internauci zostali podzieleni: część wyraziła swój niepokój, a część śmieje się z tego. 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C