Logowanie

Rząd inwestuje w projekty wspierające aktywne życie kanadyjskich seniorów

Inicjatywy dla Seniorów Inicjatywy dla Seniorów

New Horizons dla Programu Seniorów w Kanadzie, pomoże wszystkim osobom starszym w Kanadzie prowadzić bardziej aktywne, produktywne i satysfakcjonujące życie.

Minister Stanu (Seniorów), Alice Wong, ogłosiła, że seniorzy w całek Kanadzie wkrótce otrzymają nowe możliwości, dzięki którym ich energia, doświadczenie i umiejętności będą mogły zostać wykorzystane w celu polepszenia ich codziennego życia oraz umożliwią dokonanie zmian w swoich społecznościach. Rząd Kanady zatwierdził ponad 1850 nowych projektów  New Horizons dla Programu Seniorów (NHSP), opartych na społecznościach kanadyjskich. Projekty te, wybrane przez NHSP na okres 2014-2015 wymagają składania wniosków, dzięki którym seniorzy zyskają możliwość udziału w wielu atrakcyjnych lokalnych programach i przedsięwzięciach.

„Nasz rząd jest dumny ze współpracy z kanadyjskimi organizacjami, które promują udział seniorów w projektach istotnych dla poszczególnych społeczności, jednocześnie pomagającym osobom starszym pozostać aktywnymi i zaangażowanymi członkami społeczeństwa. Poprzez inicjatywy takie jak NHSP oraz zbiorowy wysiłek poszczególnych organizacji, pracujących w celu umacniania więzi międzyludzkich, seniorzy zyskują większą satysfakcję z własnego życia. To bardzo ważne” – powiedziała minister Wong.

John Carmichael, poseł parlamentu Don Valley West, wygłosił oświadczenie w siedzibie organizacji FUTFS (For You Telecare Family Service) w Toronto, aby naświetlić nowe możliwości NHSP oraz dotyczące jej wsparcie, które będzie na bieżąco wspierać i koordynować działania i możliwości seniorów w setkach gmin na terenie całego kraju.

„Jako poseł Don Valley West, wyraźnie zaznaczyłem istotność poruszanego tematu, aby zapewnić nasze społeczeństwo, że kwestia seniorów w kraju nie jest bagatelizowana, a wręcz znajduje się na szczytowych pozycjach mojej agendy. Seniorzy z mojego okręgu wyborczego doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jestem zaangażowany we wszystkie inicjatywy, jakie mają im służyć” – powiedział poseł Carmichael.

Organizacja FTFS otrzymuje 20 tysięcy dolarów, przeznaczonych dla finansowania programów NHSP oraz mobilizowanie do niego osób niepełnosprawnych (projekt EMBRANCE). Seniorzy pomogą w realizacji oraz propagowaniu tego planu, którego celem jest wzmocnienie połączeń między grupami wolontariuszy z ich społeczności, aktywnie działających w koreańskich grupach.

Projekt będzie sponsorował warsztaty mentorskie i będzie generował nowe kadry ambasadorów, promujących projekt EMBRANCE. Szacuje się, że około 200 seniorów będzie uczestniczyło w inicjatywie. FUTFS prowadzi coroczne działania szkoleniowe, organizuje warsztaty oraz dostarcza pomoc również dla grup imigranckich w społecznościach seniorów.

Fakty:

W ramach NHSP, zapewnionych może być ponad 25 tysięcy dolarów dotacji, przeznaczonych dla organizacji, które mogą wesprzeć projekty lokalne i środowiskowe, pomagające w mobilizacji i poprawianiu jakości życia seniorów. Od 2006 roku, NHSP sfinansowała już ponad 13 tysięcy projektów, w setkach społeczności na terenie całej Kanady. Gospodarczy plan działania na rok 2014 zwiększył poziom finansowania NHSP o 5 milionów dolarów na rok, co w całości daje 50 milionów dolarów przekazanych dla tego programu w ciągu roku. Rząd Kanady wydał oficjalny raporty dotyczący rządowej inicjatywy dla seniorów, we wrześniu 2014 roku. Jest on nowym źródłem informacji, naświetlającym faktyczny stan wykorzystania przez osoby starsze, ich rodziny oraz opiekunów, proponowanych programów i projektów. Raport był utworzony w wyniku współpracy ponad 22 departamentów i agencji federalnych i można go znaleźć na stronie internetowej canada.ca/seniors.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 marzec 2015 09:28

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C