Logowanie

Dlaczego Future Shop musiał zostać zamknięty?

Best Buy Canada ogłosiła w sobotę zamknięcie 66 lokalizacji Future Shop. Pozostałe 65 zostanie ponownie otwarte pod szyldem Best Buy. Best Buy Canada ogłosiła w sobotę zamknięcie 66 lokalizacji Future Shop. Pozostałe 65 zostanie ponownie otwarte pod szyldem Best Buy.

Eliminacja marki Future Shop może być końcem kanadyjskiej ery udanej sprzedaży detalicznej, ale nie przepowiada końca dla autonomicznych sklepów elektronicznych w kraju.

Mark Satov, doradca biznesu w strategii klienta z Satov Consultants w Toronto, mówi, że zamknięcie Future Shop było nieuniknioną decyzją, którą Best Buy prędzej, czy później musiał podjąć.

„Best Buy jest bardzo dużą amerykańską marką, która uzyskała grono stałych klientów oraz ich zaufanie. W sytuacji konieczności zamknięcia któregoś z posiadanych sklepów, oczywistą decyzją byłoby i jest zamknięcie Future Shop, a nie oddziałów Best Buy” – powiedział Satov.

Best Buy Canada ogłosiła w sobotę zamknięcie 66 lokalizacji Future Shop. Pozostałe 65 zostanie ponownie otwarte pod szyldem Best Buy. Satov dodaje, że obecnie coraz popularniejsze staje się dokonywanie zakupów elektronicznych online, jednak przewiduje on, że klienci nadal będą przychodzić do sklepów fizycznych, zwłaszcza mając do nich zaufanie, jak do sieci Best Buy.

„Korzystanie ze sklepów fizycznych prawdopodobnie nigdy nie zaniknie, gdyż tego typu placówki zapewniają szereg usług, które klienci cenią, a do których dostępu podczas zakupów internetowych nie posiadają. Przykładowo natychmiastową konsultację z ekspertem z jakiejś dziedziny, poradę, krótkie porównania przedmiotów i ogólną pomoc w wyborze najodpowiedniejszego sprzętu” – mówi Satov.

Analityk detaliczny z JC Williams Group, Maureen Atkinson dodaje, że jedna trzecia elektronicznych zakupów, z którymi mamy do czynienia obecnie, są dokonywane za pośrednictwem Internetu. Umiejscawia to kategorię sprzętu tego typu na drugim miejscu najczęściej kupowanych przedmiotów online, zaraz po zakupach rozrywkowych, książkach i muzyce. Atkinson dodaje, że zamknięcie Future Shop jest częścią większego trendu detalicznego.

„Best Buy był bardzo stanowczy i prowadzenie dwóch różnych sklepów faktycznie dało mi dodatkowe dochody. Jednak sytuacja miała miejsce głównie przed boomem robienia zakupów za pośrednictwem sieci” – mówi Atkinson. „Po pojawieniu się nowych trendów wśród konsumentów, Best Buy podjął kilka nowatorskich decyzji, do których zaliczamy zmniejszanie swoich sklepów, kurczeniem oferty i kilka innych. Jednak uznał to za niewystarczające, stąd ostatnia decyzja o połączeniu marek”.

Best Buy Canada oświadcza, że wraz z konsolidacją Future Shop, firma podejmie się inwestycji na około 200 milionów dolarów amerykańskich, za które dokonane zostaną ulepszenia, obejmujące zwiększenie poziomu zatrudnienia. Na stronie internetowej firmy znajduje się obecnie ponad 300 komentarzy dotyczących pracy dla detalisty Best Buy w różnych miejscach Kanady.

Ponadro, firma dodaje że udoskonalenia obejmować będą także poprawę jakości usług internetowych, takich jak umożliwienie klientom złożenia zamówienia na produkty, aktualnie znajdujące się w poszczególnych placówkach Best Buy.

Zarówno Satov jak i Atkinson uważają, że konsolidacja Future Shop nie będzie miała wielkiego wpływu na kanadyjskich klientów sklepów elektronicznych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C