Logowanie

Dodatkowe finansowanie dla linii Yonge North Metro i Waterfront LRT

Dodatkowe finansowanie dla linii Yonge North Metro i Waterfront LRT Dodatkowe finansowanie dla linii Yonge North Metro i Waterfront LRT

Premier Ontario Kathleen Wynne oraz burmistrz John Tory podpisali umowę, która dotyczy funduszy dla sześciu miastowych stacji SmartTrack/GO. Wynne, zgodnie z daną obietnicą, przekazała pieniądze na rzecz metra w Toronto i przedłużenie linii Yonge North oraz Waterfront LRT. Kolejnym krokirm inicjatywy będzie federalna finalizacja umowy.

Zgodnie z oświadczeniami premier Ontario, które zostało wygłoszone w czwartek, 3 maja, na posiedzeniu, w którym uczestniczył również burmistrz John Tory, rząd Ontario dostarczy potrzebnych funduszy na rzecz podziemnej linii metra w Toronto, na przedłużenie północnej sieci Yonge North oraz Waterfront LRT.

Burmistrz oraz premier podpisali protokół porozumienia w sprawie konserwacji i utrzymania, a także modernizacji GO Transit w Willowbrook na zachodnim krańcu miasta. Oficjalnie bazuje ono i zostanie zrealizowane na projekcie City SmartTrack, a samo Toronto sfinansuje sześć stacji, które prawdopodobnie zostaną oddane do użytku do końca 2025 roku.

Fundusze federalne na metro i LRT zostały już uwzględnione we wiosennym budżecie miasta, jednak w momencie ustanawiania wydatków, projekt nie został sprecyzowany ani jasno nakreślony. Powiedziane zostało jedynie, że pieniądze zostaną przeznaczone na pracę nad głównymi miejskimi liniami tranzytowymi.

Kolejnym krokiem w inicjatywie jest finalizacja federalnego finansowania, które umożliwi fizyczny start prac, jake zostały zaplanowane. Łączna kwota jaka zostanie przeznaczona na rozpisane trzy projekty to 9 miliardów dolarów.

"Budujemy zintegrowany system szybkiego tranzytu, które są potrzebne miastu takiemu jak Toronto" - powiedziała Wynne podczas konferencji. "Powoli posuwamy się na przód, starając się uniknąc niepotrzebnych opóźnień i niekończących się debat, które często okazują się być zgybne dla tego typu przedsięwzięć. Będąc w obecnym miejscu, mamy otwartą drogę, abyplany wdrożyć w życie".

W wywiadzie dla Progressive Conservative Leader, Waynne dodała, że "Wszyscy pamiętamy, co wydarzyło się między 2010 a 2014 rokiem i nadal płacimy wysoką cenę za zamieszanie oraz anulowanie szeregu projektów tranzytowych, które w tamtym czasie były w toku. Zmarnowane lata starań i pracy, a także miliony dolarów, których już nie odzyskamy. Nie pozwolimy, aby taka sytuacja się powtórzyła".

3 maja podpisana została umowa, stanowiąca "pisemne porozumienie między miastem a prowincją, dzięki któremu będzie można ruszyć na przód i wystartować z realizacją planów udoskonalenia linii metra i LRT" - powiedział Tory. "Myślę, że ludzie naprawdę docenią nasze starania oraz ich rezultaty".

Sześć stacji, o których mowa w porozumieniu to: Finch-Kennedy, Lawrence-Kennedy, Gerrard-Carlaw, East Harbour (przesmyk Stouffville/Lakeshore East), King-Liberty i St. Clair-Old Weston. Pociągi mają przemieszczać się pomiędzy nimi w ciągu 5,5 do 10 minut w godzinach szczytu.

Dzięki modernizacji istniejących linii metra, stopniowo rozładowywane zostanie obciążenie istniejących obecnie połączeń.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C