Logowanie

Nowa tura aplikacji do Express Entry Ontario

Nowa tura aplikacji do Express Entry Ontario Nowa tura aplikacji do Express Entry Ontario

Ruszyła nowa tura zapisów do programu Express Entry dla prowincji Ontario. Zaproszono około 75 kandydatów do składania wniosków o udział w programie, obejmującym dwa jego szczeble: strumień zawodów wykwalifikowanych i francuskojęzyczny strumień pracowników wykwalifikowanych.

Dane pochodzące z Programu Imigranckiego dla prowincji Ontario (OINP) pokazują, że kandydaci wybrani w tej rundzie w strumieniu Pracowników Wykwalifikowanych, przesłali swoje aplikacje i uzupełnili profile Express Entry między 1 stycznie a 25 kwietnia 2018 roku. Osoby zainteresowane strumieniem Francuskojęzycznych Pracowników Wykwalifikowanych mieli jeden dzień więcej do zgłoszenia swojej kandydatury (do 26 kwietnia 2018).

Od początku 2018 roku, Ontario wydało 545 powiadomień o naborach i nominacjach (NOI) dla strumienia Pracowników/ Zawodów Wykwalifikowanych dla prowincji Ontario oraz 384 powiadomień dla strumienia Francuskojęzycznych Pracowników Wykwalifikowanych.

Strumień Pracowników/ Zawodów Wykwalifikowanych (Skilled Trades) jest przeznaczony dla wykwalifikowanych pracowników posiadających prawidłowy profil w federalnym systemie Express Entry, którzy kwalifikują się do któregokolwiek poziomu z Kanadyjskiej Klasyfikacji Doświadczenia Zawodowego i posiadają określone umiejętności.

Francuskojęzyczny Strumień Pracowników Wykwalifikowanych został uruchomiony w 2015 roku, aby dotrzeć do kandydatów posługujących się biegle językiem Francuskim i również kwalifikują się do któregokolwiek poziomu z Kanadyjskiej Klasyfikacji Doświadczenia Zawodowego lub do Federalnej Klasy Robotniczej. Strumień powstał w celu wzmocnienia populacji frankofońskiej w Ontario, która liczy około 500 000 osób i jest największą frankofońską populacją poza prowincją Quebec.

Nie ma wymogów minimalnych dla systemu rankingowego dla obu strumieni. Istnieją jednak wyjątki, w poszczególnych, prowincjonalnych nominacjach dla obydwóch z tych szczebli.

Kandydaci do Express Entry, którzy otrzymają powiadomienie na temat naboru na terenie Ontario oraz otrzymają nominację prowincjonalną, otrzymują dodatkowo 600 punktów CSR, pozostawiając ich dobrze przygotowanymi do procedury ubiegania i otrzymania Zaproszenia do Aplikacji lub ITA, w późniejszym rzucie Express Entry.

Ososby, które otrzymały zaproszenie w ostatniej rundzie nominacyjnej, mają 45 dni kalendarzowych (od daty wystawienia zaproszenia) w celu złożenia wniosku online oraz uzupełnienia swoich profilów w ramach OINP.

Pierwszym krokiem do ubiegania się o miejsce w jakimkolwiek strumieniu imigracyjnym Ontario (ale także w innych prowincjach) jest utworzenie, uzupełnienie i zatwierdzenie profilu do Federalnej Puli Express Entry.


Przeczytaj więcej na temat Express Entry Canada:

 

Ostatnio zmienianyśroda, 09 maj 2018 18:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C