Logowanie

New Sask - Nowy system pomagający zlokalizować zaginione osoby

New Sask New Sask

Saskatchewan Association of Chief of Police i MedicAlert Foundation Canada łączą swoje siły by ułatwić odnalezienie zaginionych osób.

MedicAlert chroni ponad milion Kanadyjczyków. Zapewnia policjantom bezpośredni dostęp do zdjęć i danych osobowych użytkowników.

,,Wszystkie informacje będą kluczowe w znalezieniu danej osoby i jak najszybszego sprowadzenia jej do domu’’- Prezes fundacji MedicAlert, Robert Ridge.

Informacje osobowe obejmują tożsamość takiej osoby, fizyczny opis wraz z zachowaniem i historią wędrówek. Aby zostać objętym programem trzeba się zarejestrować. Każdy subskrybent będzie posiadał przedmioty identyfikujące, jak bransoletka naszyjnik bądź zegarek.

Policjanci często widują zdezorientowane osoby spacerujące pośrodku ulicy. Może się to okazać również pomocne w identyfikowaniu choroby Alzheimera, autyzmu i demencji.

,,Funkcjonariusze policji w każdej chwili mogą uzyskać naprawdę ważne informacje na temat miejsca zamieszkania, spożywanych leków i członków rodziny.’’–Evan Bray, szef policji w Reginie.

Saskatchewan Associatnion of Chiefs of Police przekazało 4000$ na program MedicAlert. Saskatchewan to pierwsza prowincja, w której wszystkie agencje policyjne objęte są tą współpracą.

Rejestracja jest możliwa w środę 10 października wieczorem, w Autism Resource Centre w Reginie, oraz w czwartek- 11tego na posterunku policji w Saskatoon, od 10 do 5 po południu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C