Logowanie

Legalizacja marihuany nie będzie równoznaczna ze wzrostem jej zużycia.

W związku z legalizacją konopi w Kanadzie, sesje edukacyjne stają się coraz bardziej popularne, nie tylko dla nastolatków, ale również  dla rodziców.

,,Rodzice są zaniepokojeni. Mają mnóstwo obaw i pytań, w związku z czym chcą dowiedzieć się o tym jak najwięcej’’ – Nick Moore, specjalista ds. Edukacji dorosłych w YouthLink.

YouthLink Calgary Police prowadzi od 25 czerwca bezpłatne sesje edukacji konopnej. Sesje odbywają się 5 razy w tygodniu. Do tej pory przeprowadzono 35 spotkań dla około 900 dorosłych i 400 młodych.

,,Dorośli mają największy wpływ na życie młodej osoby, i jeśli umiejętnie potrafimy ich wzbogacić w wiedzę, to wszystkim wychodzi to na lepsze’’.

Nawiązując do ankiety Global News, dotyczącej zażywania konopi w Kanadzie, 26% rodziców potwierdziło, że używa konopi indyjskich, z czego 80% z nich robi to regularnie. Twierdzą oni, że po legalizacji ich użycie pozostanie niezmienione. Ankieta pokazuje również, że rodzice stosujący konopie czują się bardziej zobowiązani do uświadamiania swoich dzieci.

Na podstawie badań z 2016 roku  przeprowadzonych przez World Health Organization, zużycie marihuany w Kanadzie przez młodzież było drugim najwyższym wynikiem. Badanie zostało przeprowadzone na młodzieży z 40 państw.

Haines Saah zajmuje się badaniami z młodzieżą. Według niej legalizacja nie będzie równoznaczna ze wzrostem wykorzystania.

,,To nie status prawny umożliwia młodym korzystanie. Na to mają wpływ inne czynniki, jak rodzina czy społeczność’’.

,,To umożliwi nawiązanie nowych rozmów na temat różnych substancji, oraz o ryzyku związanym z używaniem alkoholu i tytoniu’’.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C