Logowanie

Strajk Canada Post poszerza swój obszar do Greater Toronto Area

Kanadyjski Związek Pracowników Pocztowych (CUPW) poinformował w oświadczeniu, że 9 000 pracowników Canada Post odejdzie z pracy we wtorek 23 października o 12.01.

 

Obecnie strajk obejmuje Victoria, Edmonton, Windsor i Halifax. Najnowsze informacje pokazują, że protest ma również dotknąć  Greater Toronto, z wyjątkiem Scarborough i większości regionu 905.

 

Wtorek będzie oznaczał drugi dzień zakłóceń związanych z działaniem poczty w całym kraju, po tym jak Canada Post ogłosiła w niedzielę strajk trwający od poniedziałku.

"Kanada Post miała okazję w ten weekend powstrzymać wszelkie zakłócenia pocztowe w poniedziałek, ale zamiast tego, nie chcieli rozmawiać o sprawach, które mają znaczenie dla naszych członków," mówił Mike Palecek, prezydent CUPW, w oświadczenie wydane mediom.

Kanadyjski Związek Pracowników Pocztowych negocjuje z Canada Post przez prawie rok, a kluczowymi  postulatami są bezpieczeństwo zatrudnienia, koniec przymusowych nadgodzin i lepsze środki bezpieczeństwa i higieny pracy.

"Aby osiągnąć porozumienie, Kanada Post musi mówić o zmieniającym się charakterze prac pocztowych i kwestiach związanych z rozwojem paczek" - dodał Mike Palecek. "Musimy zająć się kwestiami zdrowia i bezpieczeństwa oraz niepewnej pracy, a także równości płci. Zostaniemy przy stole przetargowym i na linii pikiety tak długo, jak długo będziemy musieli uczciwą ofertę dla naszych członków. "

 

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 23 październik 2018 21:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Toronto