Logo
Wydrukuj tę stronę

Specjalne misje handlowe dla marginalizowanych biznesów

Specjalne misje handlowe dla marginalizowanych biznesów Specjalne misje handlowe dla marginalizowanych biznesów

W oficjalnym przemówieniu ministra handlu międzynarodowego, Francois-Philippe’a Champagne, które miało miejsce kilka dni temu, jeszcze w bieżącym roku, rząd Kanady przeprowadzi bezprecedensowe, specjalne misje handlowe, aby promować i wspierać środowisko biznesowe wśród zmarginalizowanych grup.

Francois-Philippe Champagne, minister handlu międzynarodowego, ogłosił że rząd kanadyjski uruchomi i poprowadzi nowe misje biznesowe, których celem będzie pobudzenie, wsparcie oraz wypromowanie przedsiębiorstw należących do grup i środowisk, które tradycyjnie były ignorowane. Przedsięwzięcie pomoże rozbudzić lokalną gospodarkę, a jednocześnie dodatkowo wypromować kanadyjskie biznesy na rynku światowym

Informacje zostały ogłoszone podczas przemówienia promującego postępowy program handlu liberalnego rządu, mającego  miejsce na konwencji krajowej partii w Halifax. „Jeszcze w roku 2018, Kanada poprowadzi specjalną misję handlową dla marginalizowanych biznesów, w tym kobiet w biznesie, pierwszą w historii misję handlową LGBTQ oraz, także pierwszą w historii, misję poświęconą rdzennym przedsiębiorcom i ich firmom” – powiedział Champagne.

Jak dotąd nie są znane szczegóły specjalnej misji handlowej, o której mówił minister, jednak wiadomo, że głównie chodzi o promocję, wszystkich kanadyjskich przedsiębiorców, którzy byli w jakikolwiek sposób ignorowani i marginalizowani w przeszłości.

„Chcemy, aby każdy w Kanadzie miał możliwość odniesienia sukcesu na polu, na jakim rozpoczął swoją profesjonalną działalność” – mówił Champagne. „Będziemy kierować światem w taki sposób, aby każda społeczność mogła czerpać korzyści z handlu i biznesu”. Minister dodał, że zbyt wiele grup – szczególnie robotnicy, kobiety, młodzież, homoseksualiści oraz rdzenni mieszkańcy – nie w pełni korzystają ze wszystkich przywilejów płynących z handlu, ponieważ nie mają do tego możliwości. Rząd nie miał jak dotąd konkretnych projektów, które mogłyby zapewnić należyte wsparcie w tej kwestii. Celem misji jest zmiana tej sytuacji.

„Kanada będzie walczyć o wolny handel, a także o zasady, których potrzebujemy, aby nim mądrze zarządzać. Przede wszystkim jednak będziemy walczyć o prawa i rozwój możliwości coraz większej liczby Kanadyjczyków we wszystkich dziedzinach życia na arenie światowej. Chcemy konkurować, pobudzać rynek i wygrywać” – mówi Champagne.

Minister ostrzegał, że handel trans graniczny stoi obecnie w obliczu największego oporu i trudności od kryzysu lat trzydziestych. Sytuacja jest szczególnie widoczna w miejscach, w których tradycyjna produkcja została zakłócona przez automatyzację, mechanizację oraz dużą konkurencję z zagranicy. Doprowadziło to do licznych niepokojów „w zdecydowanie zbyt wielu zakątkach naszego kraju” oraz do wzrostu sił populistycznych oraz protekcjonistycznych w wielu częściach świata. „Kanada zamierza zwalczyć ten trend” – dodaje Champagne. „Nadszedł czas, na nowe podejście do handlu. Zarówno krajowego jak i światowego. Musimy umożliwić i pomóc kanadyjskim biznesom wykorzystanie wszystkich narzędzi, które miałyby korzystny wpływ na rozwój, pobudzenie oraz przebicie się przez gąszcz zagranicznych biznesów”.

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 maj 2018 01:47
Copyright © 2012-2019 EmigracjaDoKanady.INFO. Wszystkie prawa zastrzeżone.