Logowanie

Bridging Open Work Permit dla aplikujących o pobyt stały

Work permit in Canada Work permit in Canada

Osoby starające się o pobyt stały w Kanadzie, mogą uzyskać przedłużenie swojego pozwolenia na pracę, do czasu wydania decyzji w ich sprawie przez CIC.

 CIC umożliwia niektórym wnioskodawcom klasy ekonomicznej, utrzymanie swojego statusu pracownika tymczasowego i kontynuowania pracy w Kanadzie, podczas gdy aplikanci czekają na ostateczną decyzję związaną ze złożonym wnioskiem o pozwolenie na pobyt stały na terenie Kanady.

Otwarte pozwolenie na pracę, o którym mowa, zapewni utrzymanie miejsca pracy osobom starającym się o pobyt stały w Kanadzie, których aktualne pozwolenie na pracę wygasa w najbliższym czasie. Dzięki temu, dana osoba może kontynuować pracę zarobkową, nie przerywać procesu zdobywania doświadczenia zawodowego, a pracodawcy nie tracą cennych pracowników i zasobów, potrzebnych na znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko.

Przed wprowadzeniem wspomnianej regulacji przepisów, osoby czekające na decyzję w sprawie ich aplikacji o uzyskanie pozwolenia na pobyt stały w Kanadzie, nie otrzymywały przedłużenia ich pozwolenia na pracę, które podczas przetwarzania wniosku, mogły utracić swoją ważność. W efekcie, takie osoby nie były dopuszczone do kontynuowania pracy na terenie Kanady.

Wyjątek stanowiły sytuacje, w których pracodawcy złożyli wniosek o wydanie opinii związanej z zasobami ludzkimi oraz rozwojem umiejętności na rynku pracy oraz starali się o przedłużenie pozwolenia na pracę w imieniu pracownika.

Cudzoziemcy, obecnie pracujący w Kanadzie, którzy złożyli wnioski o pobyt stały w ramach programu Federal Skilled Worker (FSWP), Canadian Experience Class (CEC), Provincial Nominee Program (PNP) lub Federal Skilled Trades Program (FSTP) mogą otrzymać otwarte pozwolenie na pracę tylko w sytuacji, gdy ich obecne zezwolenie niedługo traci ważność.

Aby móc ubiegać się o bridging open work permit (otwarte pozwolenie na pracę), aplikant musi:
- być na terenie Kanady;
- mieć ważne pozwolenie na pracę w Kanadzie, które wygasa w ciągu kolejnych 4 miesięcy;
- otrzymać potwierdzenie z CIC, informujące, że jego aplikacja o pobyt stały jest zaakceptowana i kwalifikuje się do jednej z czterech klas ekonomicznych (FSWP, CEC, PNP lub FSTP); oraz
- złożyć wniosek o wydanie otwartego pozwolenia na pracę w odpowiednio wczesnym terminie.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 luty 2015 20:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C