Logowanie

Udoskonalenie programu dla opiekunów

Modyfikacje w programie dla zagranicznych opiekunów Modyfikacje w programie dla zagranicznych opiekunów

Rząd Kanady ogłosił reformy programu dla opiekunów. Wśród najistotniejszych zmian znajduje się zniesienie wymogu zamieszkania w domu swojego pracodawcy poprzez dodanie nowych ścieżek programowych oraz redukcja efektu rozdzielenia rodziny.

31 października 2014 roku, Minister CIC, Chris Alexander, zapowiedział wprowadzenie znaczących reform do programu dotyczącego opiekunów. Przez fakt, że przybywający z zagranicy pracownicy, pragnący pracować jako opiekunowie innych osób w Kanadzie, wprowadzają cenny wkład do rodzin i gospodarki kanadyjskiej, uznano, że korzystne i ułatwiające życie zmiany, pomogą nowym obcokrajowcom podjąć decyzję o przybyciu do Kanady.

Zmiany w programie skupiają się na zniesieniu wymogu mieszkania w domu swojego pracodawcy poprzez przyjęcie kandydatów, wybieranych na podstawie określonych zasad, a których bazują dwie nowe ścieżki, dodane do ogólnego programu Caregivers.

Tak samo jak stare możliwości, dwie nowe również dają możliwość uzyskania stałej, kanadyjskiej rezydentury, po spełnieniu określonych wymagań.

Jedna ścieżka dotyczy opiekunów dzieci. Wymogi z nią związane są bardzo podobne do tych, które istnieją, ale nie ma w nich konieczności mieszkania w domu pracodawcy. Likwiduje to ewentualne sytuacje wszelkich nadużyć względem opiekuna.

Ponadto, opiekunowie działający z gałęzi różnych specjalizacji opieki zdrowotnej, w tym zarejestrowane pielęgniarki, zarejestrowane pielęgniarki psychiatryczne, licencjonowane pielęgniarki oraz sanitariusze i pracownicy usług wsparcia pacjentów w domu, będą miały możliwość uzyskania stałego pobytu w Kanadzie. Mogą oni starać się o rezydenturę w ramach drugiej z nowych ścieżek, na podstawie uprzedniego uzyskania doświadczenia w pracy w charakterze opiekuna indywidualnego lub pracującego w domu opieki, zajmującego się osobami starszymi, niepełnosprawnymi lub zmagającymi się z przewlekłymi chorobami. Ścieżka ta oferuje zdecydowanie więcej opcji kariery dla wykwalifikowanych opiekunów i pomaga realizować ich zawodowe cele i aspiracje.

Rząd Kanady podejmuje zdecydowane działania w celu zmniejszenia liczby zaległych wniosków, nadsyłanych przez osoby będące w programie Live-In Caregivers, starających się o pobyt stały. W ramach planu na rok 2015, przewiduje się przybycie do Kanady 30 tysięcy nowych obcokrajowców w tej kategorii. Przyspieszenie weryfikowania wniosków oraz zmniejszenie zaległości, przyczyni się do szybszego zjednoczenia rodzin.

Fakty:
CIC jest o krok od ustanowienia rekordu wszechczasów, w liczbie przyjęć zagranicznych opiekunów do swojego kraju i wydania pozwoleń na pobyt stały. Obydwie nowe ścieżki prawdopodobnie umożliwią dodatkowej liczbie 2750 osób rocznie na emigrację do Kanady. Liczba ta nie obejmuje współmałżonków i osób będących na utrzymaniu aplikanta. Między 2011 a 2013 rokiem odnotowano około 4500 głównych wnioskodawców, którzy złożyli aplikacje o pozwolenie na stałą rezydenturę w Kanadzie. W ostatnich trzech latach, rząd Kanady podjął także szereg poprawek w dziedzinie programu dla opiekunów, których celem było ułatwienie startu nowoprzybyłym imigrantom w Kanadzie. Wśród tych modyfikacji znajdują się między innymi: wprowadzenie otwartego pozwolenia na pracę dla opiekunów mieszkających w domach pracodawców, które umożliwia natychmiastowe składanie wniosku o pobyt stały; zwiększenie całkowitej liczby miejsc dla zagranicznych opiekunów, zwiększenie czasu, w ciągu którego opiekunowie ci mają wypełnić wszelkie wymogi związane z pracą, wprowadzenie ustandaryzowanego wzorca umowy dla tego typu pracowników, definiującego role i zadania zarówno pracodawcy jak i pracownika.

Więcej na temat programu Live-In Caregivers znajduje się w TEJ sekcji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C