Logowanie

Celem nowej kampanii jest zatrudnienie imigrantów w wielu regionach Quebecu.

Nowa strona internetowa dla imigrantów poszukujących pracy w Quebecu jest punktem  kampanii rozpoczętej w tym tygodniu, w celu przyciągnięcia nowych osób do regionów poza obszarami Montrealu.

Francuska strona internetowa: emploisenregions.ca pomaga  zagranicznym pracownikom w Quebecu znaleźć odpowiednie zatrudnienie w wielu regionach prowincji.

Strona zawiera informacje na temat dostępnych miejsc pracy, bezpłatny dostęp do ekspertów ds. zatrudnienia. Pełen zakres bezpłatnych usług wsparcia: Od planu kariery, konstruowania CV, po znalezienie mieszkania. Celem tego przedsięwzięcia jest powiązanie wykwalifikowanych imigrantów poszukujących pracy z pracodawcami  w regionach dotkniętych niedoborami siły roboczej.

Większość ludzi imigrujących do Quebecu zostaje w Montrealu, największym mieście prowincji. Tymczasem pracodawcy w innych częściach Quebecu pilnie potrzebują pracowników.

,, Naszą misją jest pomoc imigrantom w dokonywaniu świadomych wyborów, jeśli chodzi o zatrudnienie. Pomagamy im także dostrzec zalety mieszkania w regionach Quebecu.’’- Delfino Campanile, dyrektor organizacji wspierającej imigrantów, Promis.

Dwa regiony gospodarcze- Capitale Nationale i Estrie, znalazły się w pierwszej trójce regionów z  w Kanadzie, w których brakuje pracowników. Przy czym największy wzrost liczby wolnych miejsc pracy zanotowano w drugim kwartale 2018 roku – Statistics Canada reports.

Conference Board of Canada oszacowało, że do 2025 roku Quebec może stawić czoła niedoborowi siły roboczej wynoszącej 292 000 pracowników. Według nich rozwiązaniem jest zatrudnienie wykwalifikowanych imigrantów.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C