Logowanie

O nas

EmigracjaDoKanady.INFO - Informacje Nowej Fali jest internetowym centrum wiadomości w temacie emigracji do Kanady. Użytkownicy znajdą w serwisie bieżące i praktyczne informacje o życiu, pracy i formalnościach związanych z tematem emigracji do Kanady. EmigracjaDoKanady.INFO jest prywatnym, wolnym i niezależnym medium, utrzymywanym i rozwijanym z subskrypcji użytkowników.

EmigracjaDoKanady.INFO jest mostem pomiędzy Nową Falą na Zachodzie, osobami przygotowującymi się do emigracji z Polski, a nowymi polskimi emigrantami w Kanadzie i Polonią kanadyjską, reprezentującą wcześniejsze fale polskiej emigracji do Kanady.

Uwaga: Serwis EmigracjaDoKanady.INFO NIE JEST agencją rekrutacyjną ani firmą konsultingową w zakresie imigracji. Serwis nie pośredniczy w tego rodzaju usługach. Serwis nie jest organizacyjnie związany i nie sympatyzuje z żadną agencją rekrutacyjną, ani firmą konsultingową. EmigracjaDoKanady.INFO informuje - nie doradza. W serwisie zawarte są informacje - nie porady. Informacje przygotowywane są na podstawie stron rządowych, pochodzą od agencji prasowych i mediów w Kanadzie. Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, musisz zweryfikować swoje wiadomości ze stroną CIC. EmigracjaDoKanady.INFO wśród pracowników nie ma prawników ani konsultantów imigracyjnych.

---

Nowa Fala odnosi się do nowej fali polskiej emigracji po roku 2004.

Według oficjalnych statystyk od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 do końca 2018 roku na Zachód wyjechało ponad 3 mln Polaków. Statystyka ta nie obejmuje pracowników sezonowych, nieudokumentowanych miejsc pracy, osób niezarejestrowanych, a także osób pracujących na Zachodzie tymczasowo kilka razy do roku. Rzeczywista liczba Nowej Fali polskiej emigracji na Zachodzie w roku 2018 jest zbliżona do ok. 7 mln Polaków przebywających, zamieszkujących i/lub migrujących, przy uwzględnieniu wszelkich charakterystyk emigracji, rodzajów zatrudnienia, pobytu i zamieszkania. Dodatkowym zjawiskiem jest duża dzietność polskich rodzin na emigracji na Zachodzie. Dla rodzin zamieszkałych np. Wyspy Brytyjskie ilość młodych Brytyjczyków i Irlandczyków wynosi 2+ w rodzinie zamieszkującej Wyspy ponad 5 lat. Statystycznie dzieci te nie zaliczają się do emigracji z Polski, gdyż urodziły się na Zachodzie, a nierzadko rodzice nie dokonali formalności nadania im polskiego obywatelstwa. Stanowią więc młodą Polonię.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C