Logowanie

Szczepionki przeciwko grypie mają pomóc w zwalczeniu niebezpiecznego sezonu

Szczepionki przeciwko grypie są już obecnie realizowane w Halifax by zapobiegać epidemii choroby.

 

"Kiedy mówimy o grypie, jest to bardziej choroba układu oddechowego. Nagły początek gorączki, dreszczy, bólów głowy, bólu gardła i mięśni, ekstremalnego zmęczenia, kaszlu "- mówił dr Robert Strang, główny specjalista ds. Zdrowia publicznego w Nowej Szkocji.

 

Według Nova Scotia Public Health, w ostatnim sezonie grypowym w prowincji zanotowano 61 zgonów spowodowanych chorobą. W całym kraju odnotowano dużą liczbę hospitalizacji oraz zgonów wywołanych szczególnie ciężkim szczepem wirusa.

 

Światowa Organizacja Zdrowia monitoruje, w jaki sposób grypa wpływa na świat w każdym sezonie, a następnie wykorzystuje tę informację do prac nad tworzeniem nowej szczepionki każdej wiosny.

 

"Wiemy, że Australia, półkula południowa, miała dość łagodny sezon grypowy. To niczego nie gwarantuje ale jest to pewna wskazówka, jest to szczep H1N1, więc musimy zobaczyć. “ - powiedział dr Strang.

 

Główny specjalista ds. zdrowia publicznego dodał również, że znaczenie szczepionek przeciwko grypie rozszerza się daleko poza osobiste zdrowie.

“Mamy obowiązek zapobieganiu rozprzestrzeniania się ryzyka zarażenia wśród tych, którzy są najbardziej na to narażeni. Są to na przykład nasza babcia, dziecko, które cierpi na cukrzycę, rodzeństwo czy przyjaciel, który cierpi na przewlekłą chorobę.” - podkreśla.

 


Ostatnio zmienianyczwartek, 01 listopad 2018 22:51

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C